6 października 2014 17:10:03 - Codziennik

Szkolenie Altkom: dzień pierwszy (T-SQL)

Dzisiejszy dzień jest pierwszym dniem szkolenia (5 dniowego) w siedzibie Altkom Szczecin.

Temat: Bazy danych bazą zachodniopomorskiego biznesu”

Szkolenie jest na bazie silnika T-SQL, Transact-SQL.

Sprawa polega na tym, że jak się całe swoje życie uskutecznia praca-dom-praca-dom a tu raptem wyjazd 5 dniowy w zupełnie obce miejsce, do tego ma się brak orientacji w terenie….. To bywa różnie.

Czas najwyższy przełamać pierwsze lody na pierwszym wyjeździe – brak orientacji w terenie może nie będzie taki straszny.

Z dala od rodziny (jestem ze wspólnikiem z firmy, w której pracuję). Dobrze, że chociaż on zna miasto. Mam nadzieje, że nie będzie aż tak źle.

Wracając do tematu przewodniego: Firma Altkom prowadzi różne szkolenia. MY (jako firma) zadeklarowaliśmy, że przybędziemy na to szkolenie w dwóch osobach. Ciekawostką jest to, że szkolenie trwa kalendarzowo: 5 dni, tydzień wolnego, 5 kolejnych dni, czas na ustalenie terminu jednodniowego sprawdzenia wiedzy z tematu (przygotowanie do egzaminu) i na koniec czwarty wyjazd jednodniowy (też ustalany indywidualnie) – egzamin. Wszystko fajne, ale tak na dłuższą metę jest to bardzo czasochłonne szkolenie…. 2,5 tygodnia wyjęte z życiorysu ;). Na temat samego szkolenia mogę napisać, że szkolenie jest bardzo fajne, w miłej atmosferze przeprowadzane, w trakcie (ośmiogodzinnych spotkań) zadaje się pytania. Atmosfera luźna – z prowadzącym jesteśmy na Ty :). Sale są wyposażone komputery i Internet (10 stanowisk – 10 komputerów, monitorów, klawiatur).

Jak na pierwszy dzień – szkolenie superowe (tym bardziej, że odpłatność za szkolenie, obiad, przekąski podczas przerw kawowych w 100% pokrywa Altkom – przyjazd i śniadania we własnym zakresie).

Szkolenie super :-)

Ps. pokoje 205, 215 – Internet idealny (zasięg wifi dla laptopów idealny)