24 sierpnia 2014 18:08:41 - Codziennik

Radio….

…w życiu człowieka to przede wszystkim muzyka. Potem – ludzie.

Jakieś dwa tygodnie od tego wpisu zmieniłem stację radiową… i w moim życiu słońce zaświeciło ;)

Nie żeby wiecznie było źle. Wiecznie ciemno. Tak nie jest i nie było. Nie jestem typem polaka narzekającego. Nienawidzę takich ludzi. Ostatnio nawet bywały typy niesłownych – tych też się wystrzegam. Nie lubię nerwów i denerwowania się. Potrzebuję spokoju.

Wróćmy jednak do stacji radiowych.

Od 1997 roku zacząłem słuchać RMF FM – stacji z rąk prywatnych. Może dlatego, że sam pracuję w prywatnej firmie. Była stacja RMF FM. Potem był dwumiesięczny przestój w słuchaniu RMFu (wakacje 2002 roku? Jakoś tak…) na Radio Zet (tu za namową znajomego, sąsiada z ulicy). Potem powrót do RMFu i tak do 2014, maja 2014 roku. Teraz przyszedł czas na radiową Trójkę. Słuchałem jej przed RMFem (w moim dzieciństwie, bo rodzice słuchali) – przyszedł czas i teraz. W pewnym sensie zatoczyłem koło ;)

Zacząłem słuchać Trójki za namową moich znajomych z Internetu (…z FaceBooka, a jakże inaczej;)). Jak pamiętam zawsze słuchałem piątkowych audycji Lista Przebojów Programu Trzeciego, porannych audycji Zapraszamy do Trójki, potem Kuby Strzyczkowskiego i audycji „Za a nawet przeciw”. Teraz zacząłem wszystkich audycji słuchać – całej stacji, cały dzień ;)

Teraz miałem małą przerwę – półtora dniową (wczoraj nie słuchałem ze względu na wyjazd w strony rodzinne mojej Żony). Dziś od 18:30 zacząłem słuchać….

Piszę teraz tą notatkę – właśnie słuchając Trójki. Lubię to radio.

Od czasu kiedy zacząłem słuchać tej stacji właśnie zaświeciło światełko w tunelu, bo jakiś taki spokojniejszy się zrobiłem.

Muzyka jednak dużo wnosi do życia. Póki słuchałem innych stacji radiowych (prywatnych), byłem rozdrażniony w środku, a na zewnątrz było widać moje „roztrzepanie” (ze względu, że muzyka była „umpa, umpa, bum,bum” – chaotyczna). Teraz – jestem spokojniejszy, zrównoważony – jakiś taki jakiego chcę siebie widzieć na zewnątrz.

Najważniejsze jest to, że jest spokojnej we mnie. Tak swojo. Tak jak chcę. Jak potrzebuję…

Dzięki Ci Trójko, że jesteś i istniejesz w niezmienionym kształcie (programowym) jak i ekipie, czyli stacją radiową taką jaką Ciebie lubię, potrzebuję ;)